KINESKE UNUTARNJE BORILAČKE VJEŠTINE (INTERNAL MARTIAL ART)

Home »  KINESKE UNUTARNJE BORILAČKE VJEŠTINE (INTERNAL MARTIAL ART)

OBAVIJEST STUDENTIMA/CAMA
KINESKE UNUTARNJE BORILAČKE VJEŠTINE (INTERNAL MARTIAL ART)

A program – osnovne redovne kineziološke aktivnosti u nastavi tjelesne i zdravstvene kulture (ljetni semestar 2019./2020.)

FF u suradnji sa: Konfucijev institut Sveučilišta u Zagrebu

NOSITELJ: Svetlana Božić Fuštar, v. pred.
IZVOĐAČ: Jasminko Miklec, instruktor

PROGRAM: Unutarnje kineske borilačke vještine kao sto su Taijiquan, I Liq Chuan i dr. podrazumijevaju snagu i izdržljivost, mekoću i eksplozivnost, jasnoću, preciznost, centriranost, povezanost, ravnotežu i nadasve kontinuiranu prisutnost u sadašnjem trenutku. Um i tijelo, mentalno i fizički se isprepliću ,prožimaju i nadopunjuju u stalnoj promjeni.  Dok učimo, položaj tijela i pokret su u prvom planu. U praktičnoj primjeni apliciramo pojedine tehnike na način da to bude spontana reakcija u interakciji između dvije suprostavljene strane. Vježba u paru s partnerom pruža mogućnost da se u neposrednom kontaktu osvijeste energije i sile koje se mogu manifestirati kao sposobnost i moć samoobrane. Možete se braniti i obraniti ako ovladate sobom i ukoliko ne podcijenite ili precijenite nešto što vam stoji na putu kao problem za rješavanje. Nijedna borilačka vještina nema za cilj locirati i uništiti, nego upravo suprotno – ukazati na slabosti i ukloniti ih kako ne bi bile prepreka za mirniji, skladniji i sretniji suživot. Tu nema pobjednika ni pobijeđenih. Spomenute vještine upravo svjedoče tome.

TERMIN:

• UTORAK : od 14:00 do 15:30 sati

LOKACIJA: SD ”Martinovka”, Zelinska ulica 5

PRIJAVA U GRUPU: obavezno elektonskim putem na poveznici: https://upisi.kineziologija.ffzg.unizg.hr
od ponedjeljka 2.03. 2020. u 00.05h do subote 7. 03. 2020. u 23.55h

POČETAK VJEŽBANJA:

• UTORAK – 10. 03. 2020.
    – obavezno doći na prvi sat s opremom !!!

OPREMA: čista sportska odjeća, čiste tenisice, mali ručnik, bočica vode, mogućnost tuširanja

BROJ OBAVEZNIH DOLAZAKA : 10 = (po 2 nastavna sata/90 min) = 20 nastavnih sati

INFORMACIJE: